türk makam bayrakları imalatı

Türk Makam Bayrakları İmalatı

Türk Makam Bayrakları İmalatı: Merkezi Ankara’da bulunan bayrak üretim ve imalat tesislerimizde saten kumaş üzerine yüksek kalitede transfer veya dijital baskı uygulanarak tercihe göre saçaklı veya saçaksız olarak üretilir. Türk makam bayrağı, kumaş arasına yerleştirilen tela sayesinde kırılma veya yıpranmalara karşı dayanıklılığı artırılır.
Baskı Materyali: Uzun ömürlü parlak saten kumaş.
Bayrak Direği: Krom veya pirinç makam bayrak direği.
Baskı Özellikleri: Akmaya veya solmaya dirençli kaliteli boyalar, transfer baskı veya dijital baskı.
Kullanım Alanı: Kamu kurumları, okullar, askeri birimler, resmi daireler, spor kulüpleri, şirketler, Atatürk köşeleri, protokol salonları.
Üretim: Sadece bayrak, sadece direk veya bayrak direk halinde set olarak temin edilebilir.
Ölçü: 100x150cm
Fiyat: Toptan ve perakende üretimler için bilgi alın!

Bayrak Sipariş Formu

Türk makam bayrakları nedir?

Türk makam bayrakları; genellikle resmi veya özel kurumlara ait bina girişlerinde veya yönetici odasında konumlandırılan iç mekân bayraklarıdır. Parlak saten kumaşlardan üretilen Türk makam bayrakları pirinç ya da krom bayrak direği üzerine asılır ve bayrak direği üzerinde ay yıldız şeklinde alem bulunur. Kumaş arasına yerleştirilen tela sayesinde düz bir görünüm sunar ayrıca tela bayrağın dalgalanmasını veya dağılmasını önler. Kırmızı zemin üzerinde beyaz ay ve yıldız bulunan Türk makam bayrakları üretiminde standart ölçülere dikkat edilir.

Türk makam bayrak ölçüleri ve genel özellikleri nelerdir?

Türk makam bayraklarında kırmızı zemin üzerine beyaz ay yıldız baskısı bulunur ve bayrak ölçüleri 100x150cm’dir. Türk makam bayrakları kumaşı parlak ve düz bir görünüm sunar. 2,30cm uzunluğa sahip pirinç veya krom makam bayrak direğine takılan makam bayrak kumaşları arasına yerleştirilen tela bayrağın set durmasını sağlar ve makam bayrak direklerinin üst kısımlarında ay yıldız alem yer alır. Alem ile birlikte makam bayrak direğinin uzunluğu 223cm’ye ulaşır.

Türk makam bayrakları ayrıca müşteri talebine göre kenarları altın rengi sırma (saçak) ile çevrelenebilir. Türk makam bayraklarının bakımı, montajı ve temizlenmesi oldukça pratiktir.

Türk Makam bayrakları nerelerde kullanılır?

Türk makam bayrakları, genellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin resmî kurumlarında, askeri birimlerinde ve devlet törenlerinde kullanılır. Bunlar arasında:

  • Türk makam bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti devlet binalarında, bakanlıklarda, valiliklerde, kaymakamlıklarda ve belediyelerde kullanılır.
  • Türk makam bayrağı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) ve diğer askeri kurumlarda kullanılır. Bu kurumlar arasında Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı gibi kurumlar yer alır.
  • Türk makam bayrağı, Türkiye’de milli bayramlar, resmî törenler ve protokol ziyaretleri sırasında kullanılır.
  • Türk makam bayrağı, Türkiye’nin yurt dışındaki diplomatik misyonlarında kullanılır. Bunlar arasında Türkiye’nin büyükelçilikleri, konsoloslukları ve diğer diplomatik temsilcilikleri yer alır.
  • Türk makam bayrağı, Türkiye’deki okullarda ve üniversitelerde de kullanılır. Okullar, milli bayramlar, törenler ve diğer resmi etkinliklerde Türk makam bayrağı kullanılır.

Türk makam bayrağı ölçüleri ve Türk makam bayrağı üretimi

Türk makam bayrağı üretimi sürecinde kumaş ve boyaların kalitesi, uygun baskı tekniğinin kullanılması bayrağın uzun ömürlü olmasını sağlar. Kadim Bayrak Türk makam bayrağı üretimi her zaman birinci sınıf kaliteye sahip saten kumaşlar, akmaya ve solmaya dirençli boyalar kullanılarak gerçekleştirilir. Türk bayrağı standartlarını bozmadan beyaz ay-yıldız sembolü kumaş üzerine dijital baskı tekniği ile aktarılır. Kadim Bayrak, bayrak üretiminde yılların vermiş olduğu deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. Türk makam bayrağı ihtiyaçlarınız için Kadim Bayrak ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Türk makam bayrağı fiyatları nasıl belirlenir?

Türk makam bayrağı fiyatları; bayrak imalatında kullanılan malzeme kalitesi, işçilik ve diğer aksesuarlar çerçevesinde belirlenir. Türk makam bayrağında imalatında saten parlak kumaş talebe göre tek kat, çift kat veya üç kat olacak şekilde kullanılabilir. Türk makam bayrakları yine talebe göre altın rengi saçaklarla çevrelenebilir. Ayrıca Türk makam bayrağının asılması için üretilen makam bayrak direkleri krom veya pirinç kaplama olabilir.  Dolayısıyla bu kriterler Türk makam bayrağı fiyatlarına yansır. Kadim Bayrak tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak makam bayrağı fiyatlarını minimalize eder. Kadim Bayrak ile talep ettiğiniz tüm makam bayrak modellerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Hemen Kadim Bayrak ile iletişime geçin; profesyonel olarak üretilen kaliteli Türk makam bayrak siparişinizi oluşturun!

Kadim Bayrak İmalat Sanayinde makam bayrakları imalatı nasıl gerçekleştirilir?

Türk makam bayrakları imalatı Kadim Bayrak’ta müşterilerin Kadim Bayrak’a taleplerini iletmeleri ile başlar. Kadim Bayrak İmalat Sanayi, yüksek kaliteli ve dayanıklı Türk makam bayrakları imalatı için gerekli olan tüm kriterlere sahiptir.  Daha sonra özenli ve her ayrıntısı dikkat gerektiren üretim süreci başlar. Türk Makam bayrakları imalatı genellikle parlak ve saten kumaşlar kullanılarak gerçekleştirilir. Kadim Bayrak’ın kullanmış olduğu kumaşlar oldukça dayanıklıdır ve bayrağın uzun süre solmadan yıpranmadan kullanılmasını sağlar. Türk makam bayrakları imalatı çalışmalarında kaliteli boyalarla transfer veya dijital baskı işlemi tercih edilir. Makam bayrağı imalatında dikiş işlemi uzman dikiş personelleri tarafından gerçekleştirilir. Çift veya üç kat kumaştan hazırlanan Türk makam bayrağı kumaşı arasına tela yerleştirilir. Tela sayesinde Türk makam bayrağının dağılmadan durabilmesi sağlanır.  

Ankara Türk makam bayrakları imalatı ve Kadim Bayrak 

Kadim Ankara Türk makam bayrakları imalatı alanında uzman kadrosu ile Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine 2014 yılından beri hizmet sunmaktadır. Türk makam bayrağı, ülkemizde devlet dairelerinde kullanılan önemli bir semboldür. Kadim Bayrak, bu sembolün değerini bilerek yüksek kaliteli kumaşlar ve boya malzemeleri kullanarak dayanıklı ve uzun ömürlü Türk makam bayrakları imalatı sağlanır.

Kadim Bayrak, müşteri memnuniyetine son derece önem vermektedir. Bu nedenle, Türk makam bayrakları imalatı çalışmalarını yüksek kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirir ve zamanında teslimat sağlar. Türk makam bayrakları ve diğer Türk bayrakları ihtiyaçlarınız için hemen Kadim Bayrak ile iletişime geçin!

Bayrak İmalatı Müşteri Destek Hattı

Siparişleriniz, soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top
Sipariş ver!
1
Hemen sipariş ver!
Scan the code
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?