Yelken bayrak; üzerinde logo, slogan ya da görsel tasarımlar bulunan; firmalar, markalar ve işletmeler tarafından kullanılan etkili bir reklam aracıdır. Dış mekân bayrakları arasında yer alan plaj bayrağı ya da dubalı bayrak olarak da bilinir. Bu bayraklar taleplere göre farklı modellerde, farklı ölçülerde ve farklı tasarım baskıları ile özelleştirilebilir. Yelken bayraklar firma veya işletmeler tarafından bina girişlerinde veya çeşitli açık hava organizasyonları, fuar gibi etkinliklerde kullanılabilir.

Bayrak Sipariş Formu

ankara yelken bayrak
dubalı bayrak üretimi

Yelken Bayrak Nedir?

Yelken bayrak, üzerinde logo, slogan veya çeşitli görsellerin basılı olduğu etkili bir reklam aracıdır ve içerisine kum ya da su doldurulan dubaya monte edilerek kullanıldığından bu bayraklar dubalı bayrak olarak da bilinirler. Bir çeşit tanıtım aracı olan bayrak esnek ve dayanıklı yapısı ile hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

mercedes yelken bayrak imalatı-01
plaj bayrağı

6 Önemli Yelken Bayrak Özellikleri Nelerdir?

Özellikle açık hava etkinliklerinde ya da firma girişlerine yerleştirilerek kullanılan yelken bayrak özellikleri;

 • Yüksek kaliteli raşel kumaştan üretilir. Raşel kumaş oldukça dayanıklı ve hava koşullarına karşı oldukça dirençlidir.
 • Bayrak, 3 parça demonte bayrak direği ve duba (bidon) olmak üzere 3 ana parçadan oluşur.
 • Hafif olmalarından dolayı pratik bir şekilde taşınabilir ve montajı yapılabilir.
 • Hareketli bir şekilde dalgalanabilen yelken şekli sayesinde dikkat çekici bir etki yaratır. Ayrıca, özelleştirilebilir tasarımları sayesinde markalar veya logolar etkili bir şekilde tanıtılabilir.
 • Kullanım amaçlarına göre farklı boyutlarda üretilebilirler.
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları sayesinde uzun süreli kullanım için idealdir.

Bayrak Siparişi

Ücretsiz tasarım desteği ile hemen bayrak siparişi vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

yelken bayrak modelleri
yelken bayrak siparişi

Bayrak Dubası

Bayrak dubası 20lt veya 32lt kapasitelerine sahip kapaklı plastik yelken bayrağının sabitlendiği bölümdür. Bayrak dubası yeterli miktarlarda su veya kum ile doldurulabilir. Ağırlığı sayesinde rüzgârlı havalarda yelken bayrağın devrilmesini önler. Genellikle siyah veya beyaz olarak üretimi sağlanan yelken bayrak dubası talebe göre bayrak rengi ile aynı tonlarda üretilebilir.

Bayrak Kumaşı Özellikleri Nelerdir?

Bayrak kumaşı %100 polyester, 140 gr/m² kumaş kalınlığına sahip raşel kumaştan üretilir. Yelken bayrak kumaşının diğer özellikleri;

 • Yağmura, rüzgâra, güneş ışınlarına karşı oldukça dirençli bir malzemedir.
 • Raşel kumaş, çeşitli tasarımlara uygun olarak baskı yapılabilen bir kumaştır.
 • Raşel kumaş, hafif yapısından dolayı hafif rüzgârda dahi dalgalanır.
 • Raşel kumaş, su geçirmez özellikleri sayesinde uzun süreli kullanım için idealdir.
 • Raşel kumaş genellikle yüksek çözünürlüklü baskılar için kullanılır.
 • Raşel kumaşın üretiminde kullanılan özel bir teknoloji sayesinde, baskılar kumaşın arka yüzeyine de geçirilebilir.

Yelken Bayrak Ölçüleri

Yelken bayrak ölçüleri genellikle kullanım amaçlarına ve yerleştirilecekleri alana göre değişebilir. Standart yelken bayrak ölçüleri;

 • Klasik bayrak ölçüsü; 75×300cm
 • Küçük boy bayrak ölçüsü; 50×200cm
 • Orta boy bayrak ölçüsü; 75×200cm
 • Büyük boy bayrak ölçüsü; 100×300
 • Jumbo bayrak boyutu; 100x900cm

Bayrak boyutları seçilirken, bayrağın asılacağı alana uygun boyutun seçilmesi önemlidir. Küçük alanlarda kullanılacak yelken bayrakları, büyük alanlarda kullanılacaklardan daha küçük boyutlarda olmalıdır. Ayrıca, bayrağın boyutu seçilirken, kullanım amacı da dikkate alınmalıdır. Örneğin, dikkat çekmek için kullanılacak bir yelken bayrağı daha büyük boyutlarda tercih edilebilirken, daha resmi bir kullanım için daha küçük boyutlar tercih edilebilir.

Yelken Bayrak Modelleri Nelerdir?

Talebe göre farklı tasarımlar çerçevesinde üretilen yelken bayrak modelleri;

 • Olta tipi 
 • L tipi 
 • Damla 

Olta Tipi Bayrak 

Firma logosu veya farklı tasarımlarla özelleştirilebilen olta tipi yelken bayrak etkili bir reklam aracıdır. Talebe göre farklı boyutlarda üretimi sağlanan olta tipi yelken bayraklar raşel kumaş üzerine yüksek çözünürlük kalitesi sunan dijital baskı tekniği ile üretilir. Bayrak kumaşının üst kısmı kavisli olacak şekilde kesilir. En yaygın kullanılan olta tipi 75x300cm’dir.

L Tipi Bayrak

L tipi yelken bayrak firma logosu veya çeşitli tasarımlarla özelleştirilebilir bayrak modelidir ve yüksek kalitede raşel kumaş üzerine dijital baskı tekniği uygulanarak üretilir. En yaygın kullanılan L tipi bayrak 75×300 cm’dir. Ancak talebe göre farklı boyutlarda da üretimi sağlanır. L tipi bayrak modellerinde bayrak şekli dikdörtgen şeklindedir ve L şeklindeki bayrak direğine monte edilerek kullanılır.

Damla Tipi  Bayrak

Damla tipi bayrak kullanım amacı diğer bayrak modelleri ile aynıdır. Ancak görünüm olarak damla şeklini andırdığı için bu isimle adlandırılır. Damla tipi bayrak raşel kumaş üzerine yüksek kalitede dijital baskı tekniği uygulanarak üretilir. Damla tipi bayrak ölçülerinden en sık tercih edilen; 120x240cm‘dir. Bayrağın takılacağı portatif direk uzunluğu ise 4 metredir.

Yelken Bayraklar Nerelerde ve Kimler Tarafından Kullanılır?

Yelken bayraklar, genellikle açık hava etkinliklerinde, spor etkinliklerinde, turistik tesislerde, tatil köylerinde, restoran ve kafelerde, plajlarda, golf sahalarında, kamplarda, fuarlarda, festivallerde ve birçok benzeri yerde kullanılır. Ayrıca, birçok kurum, şirket ve organizasyon tarafından da kullanılmaktadır. Kurumsal etkinlikler, reklam kampanyaları ve tanıtım etkinlikleri gibi amaçlarla sıkça tercih edilmektedir.

Reklam Bayrakları

Reklam bayrakları, özellikle işletmelerin ürün ve hizmetlerini tanıtmak için kullanılan bir tür bayraktır. İşletmeler genellikle özel tasarım reklam bayrakları kullanarak dikkat çekici ve ilgi çekici bir görüntü oluşturur ve bu sayede müşterilerinin dikkatini çekmeyi amaçlarlar. Reklam bayrakları genellikle açık hava etkinlikleri, fuarlar, mağaza önleri, oteller, restoranlar, benzin istasyonları ve diğer işletme alanlarında kullanılır. Ayrıca, özel etkinliklerde, yarışmalarda ve spor müsabakalarında da sıkça kullanılırlar. Reklam bayrakları, işletmelerin marka bilinirliğini artırmak ve hedef kitlelerine ulaşmak için etkili bir reklam aracıdır.

Ücretsiz Bayrak Tasarım Hizmeti

Bayrak tasarımı, öncelikli olarak profesyonellik ve deneyim gerektirir. Profesyonel Kadim Bayrak tasarım ekibi; bayrağın kullanılacağı amaç, hedef kitle, marka kimliği, renkler, şekiller, yazı tipi gibi faktörleri göz önünde bulundurur ve tasarım konsepti oluşturur. Sonraki süreçte ise;

 • Benzer amaçlar için tasarlanmış bayrakları araştırır ve sektörel trendleri takip eder.
 • Farklı tasarım fikirleri üzerinde çalışır ve seçilen konsepti dijital olarak taslak haline getirir.
 • Tasarımı daha da detaylandırarak bayrağın tüm ölçülerini, renk kodlarını, yazı tipini vs. belirler.
 • Tasarımı dijital olarak müşteriye sunar. Tasarımın gerçek boyutları ve kullanılacak malzemeye göre ölçeklendirmeleri yapılır.
 • Müşteri geri bildirimlerini Kadim Bayrak tasarımcılarına iletir ve bu geri bildirimler doğrultusunda gerekli düzenlemeler sağlanır.
 • Müşteri, son tasarımı onaylar ve tasarımcılar, dosyaları üretim aşamasına hazır hale getirirler.

Bayrak Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir

Profesyonel Kadim Bayrak tasarım ekibi; yaratıcı, estetik ve fonksiyonel bir yelken bayrak tasarımı oluşturmak için müşteri ihtiyaçlarını ve marka kimliğini dikkate alır. Ayrıca, tasarımda renk uyumu, netlik, kolay okunabilirlik, simetri, orantı ve dengeli bir kompozisyon gibi faktörlere de özen gösterirler. Yelken bayrak tasarımında dikkat edilmesi gereken temel unsurlar;

 • Bayrak tasarımında kullanılacak renkler, bayrağın anlamı ve kullanım amacına uygun olmalıdır.
 • Bayrak tasarımı sade ve basit olmalıdır. Karmaşık tasarımlar okunması zor olabilir ve bayrağın amacını anlamakta güçlük çıkarabilir.
 • Bayrak tasarımı yaparken bayrağın ölçüleri de önemlidir. Bayrağın boyutu, kullanım amacına göre değişebilir. Örneğin, spor etkinlikleri için kullanılan bayraklar genellikle daha küçüktür.
 • Semboller ve desenler, kullanım amacına uygun olmalı ve bayrağın anlamını kolayca anlamaya yardımcı olmalıdır.
yelken bayrak fiyatları
yelken bayrak fiyatları

Bayrak Siparişi

Ücretsiz tasarım desteği ile hemen bayrak siparişi vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bayrak İmalatı Nasıl Yapılır?

Bayrak imalatı aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirilir:

 • Öncelikle, bayrak tasarımının tam olarak belirlenmesi gerekir. Tasarım genellikle bir bilgisayar programı kullanılarak yapılır ve müşterinin istekleri doğrultusunda özelleştirilir.
 • Bayrak imalatında kullanılacak malzemelerin seçimi oldukça önemlidir. En yaygın malzeme yüksek kalitede raşel kumaşlardır.
 • Bayrak imalatı için seçilen malzeme, tasarıma göre kesilir. Genellikle CNC kesim makineleri kullanılır.
 • Kesilen malzemeler daha sonra birleştirilir ve bayrak şekli verilir. Dikiş işlemi, hassas ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.
 • Bayrak kenarları kıvrılır ve dikişle birleştirilir. Bu, yelken bayrağının daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.
 • Ütüleme işlemine tabi tutulur ve kırışıklıklar giderilir.
 • Yelken bayrağı imalatı tamamlandıktan sonra, bayrağa takılacak aksesuarlar (örneğin, bayrağı direğe asmak için halkalar) eklenir.
MHP yelken bayrakları üretimi
ak parti yelken bayrak üretimi

Yelken Bayrak Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Yelken bayrak fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu faktörlerden bazıları;

 • Bayrak boyutu: Bayrağın boyutu arttıkça, malzeme miktarı artar ve bu da fiyatı etkiler.
 • Malzeme türü: Bayraklar genellikle polyester, naylon veya pamuklu kumaşlardan yapılır. Akmaya ve solmaya karşı dirençli boyalar kullanılır. Kullanılan malzeme kalitesi yelken bayrak fiyatlarını etkiler.
 • Baskı tekniği: dijital baskı, serigrafi baskı veya transfer baskı gibi farklı baskı teknikleri kullanılabilir ve baskı kalitesi de bayrak fiyatlarını etkiler.
 • Miktar: Bayrakların toplu üretimi, tek parça siparişlerine kıyasla daha düşük maliyetlidir.

Ankara Yelken Bayrak İmalatı

Ankara yelken bayrak imalatı, reklam amaçlı kullanılan yelken bayrakların Ankara’da üretimidir. Ankara bayrak imalatı süreci; bayrak imalatı için öncelikle tasarımın müşteri tarafından veya firma tarafından hazırlanması gerekmektedir. Tasarımın onaylanmasının ardından, malzeme seçimi yapılır. Bayraklar genellikle polyester malzemeden yapılır. Malzeme seçiminin ardından istenilen ölçülere göre bayrak kumaşı kenarlarına genellikle ısı kesim işlemi uygulanır. Ardından, bayrağın üst kısmında bulunan direk tarafına iple tutturulacak kısım hazırlanır. Son olarak, baskı işlemi yapılır ve bayrak imalatı tamamlanmış olur.

Kadim Bayrak Ankara bayrak imalatı çalışmalarını uzun yıllardan beri Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Talebe göre özelleştirilebilir, yüksek kaliteye sahip tüm yelken bayrak modelleri için Kadim Bayrak ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bayrak Siparişi

Kadim Ankara bayrak üretim ve imalat sanayi yelken bayrak imalatı alanında müşterilerine kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Kadim Ankara bayrak üretim ve imalat sanayi yüksek kaliteli malzemeler kullanarak uzun ömürlü bayraklar üretir. Her üretim aşamasında kalite kontrolünü sıkı bir şekilde uygulayarak müşterilerine en iyi ve en kaliteli bayrakları sunmaya odaklanır. Kadim Bayrak’ta bayrak üretim süreci müşterilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine göre özelleştirilir.

Kadim Bayrak Ankara’da bulunan bayrak üretim tesisinde müşterilerine hızlı ve etkili hizmet sunar. Ayrıca, rekabetçi fiyatlarla bayrak üretimi yaparak müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli tutar. Taleplerinize uygun yüksek kalitede bayrak siparişleriniz için hemen Kadim Bayrak ile iletişime geçin!

Bayrak Siparişi

Ücretsiz tasarım desteği ile hemen bayrak siparişi vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

yelken bayrak üretimi
Deva Partisi Yelken Bayrakları

Scroll to Top
Sipariş ver!
1
Hemen sipariş ver!
Scan the code
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?